מתי חשוב לפנות אל עורך דין דיני עבודה?

מתי חשוב לפנות אל עורך דין דיני עבודה

מקום העבודה צריך להיות מקום בטוח עבור מעסיקים ועובדים כאחד, אך למרבה הצער, חלק מהעובדים נתונים לתנאים לא הוגנים ולא חוקיים על ידי מעסיקים חסרי מצפון שבוחרים להתעלל ולנצל את עובדיהם.

עובדים אלה עשויים שלא לדעת מהן זכויותיהם במקום העבודה, או שהם חוששים לדבר נגד המעסיק שלהם מחשש לתגמול. הפרות עבודה אלו יכולות להוביל לאובדן השכר וההטבות, להחמצת ההזדמנויות במקום העבודה וללחץ מוגזם.

אז מתי חשוב לפנות אל עורך דין דיני עבודה?

הזכויות והחובות של המעסיק והעובד מאוגדות בחוק במדינת ישראל. אך הרבה פעמים כמו בכל תחום אחר נוצרים מצבים בהם יש עברה על החוק, ייתכן שהעברה נעשתה בכוונה תחילה או בגלל חוסר הבנה או ידע של הזכויות והחובות הכתובות בחוק. לא משנה המקרה ייתכן ונגרם נזק או פגיעה כספית או אישית. בכל מקרה כזה הצד הנפגע יכול לדרוש פיצוי הולם.

מכיוון שדיני עבודה יכולים להיות מאוד מורכבים ובדרך כלל לעובד ממוצע ואף למעביד שאינם בקיאים בחוקים, קשה להבין את הזכויות והחובות שלהם, כך שהם עלולים להפסיד את המגיע להם. לכן, בכל מקרה בו אתם בתור עובדים מרגישים שנעשה לכם עוול או שאתם לא בטוחים לגבי הזכויות שלכם כדאי ומומלץ להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה שיעניק לכם את כל מה שאתם צריכים.

מה הם דיני עבודה?

דיני עבודה עוסקים בעצם ביחסים בין עובד למעסיק, בזכויות ובחובות של כל אחד מהם. חשוב לדעת שלא כל אחד נחשב עובד על פי חוק, יש כאלו שהם פרינסלרים או קבלנים והם לא נחשבים כ"עובדים" על פי דיני העבודה.

דיני עבודה לרוב עוסקים בענייני כספים: כמו למשל הלנת שכר, אי תשלום הוצאות שונות, שכר שווה בין עובדים, תאונות עבודה, מקרי פיטורים לא צודקים וכו'.

אך כמובן שדיני עבודה לא מתמקדים רק בענייני כספים אלא גם במקרים בהם עובד מרגיש מושפל או שפגעו בו באיזשהו אופן. במקרים כאלו גם ניתן לדרוש פיצוי כספי, גם אם העברה לא הייתה כספית במהותה, למשל במקרים של אפליה, הטרדה מינית, סביבת עבודה עוינת, השמצה, מניעת חופשה וכו'.

איך לבחור נכון עורך דין לענייני עבודה?

אם אתם זקוקים לייעוץ או לייצוג במקרה של תביעה בענייני עבודה, חשוב לבחור בעורך דין המתמחה בתחום. עורך דין המתמחה בתחום ידע את החוק מלפנים ומאחור וידע לייעץ לכם כנדרש או להשיג לכם את התוצאות הטובות ביותר במשפט.כמובן, שעדיף לקחת עורך דין לענייני עבודה מנוסה שכבר ניהל מספר תביעות בבית הדין לענייני עבודה ויודע כיצד הדברים מתנהלים.

על מנת למצוא עורך דין כזה המלצות ממכרים, בני משפחה או חברים הן תמיד דבר טוב, מכיוון שהם מבוססים על חוויה אישית. בנוסף, אתם תמיד יכולים להתרשם מעורך הדין. עורך דין טוב, מקצועי, אמין ומנוסה, ישמח לחלוק איתכם המלצות של לקוחות קודמים ואף לפרט לכם על תביעות שנחל בהם הצלחה.

צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שזה גם ייעניין אותך

מלון פמבוס איה נאפה בקפריסין
אינטרנט

מלון פמבוס איה נאפה בקפריסין

טסים לחופשה מפנקת בקפריסין? תוכלו ליהנות מחופשה מפנקת במיוחד מלון פמבוס. כל מה שרציתם לדעת על חופשה מושלמת במלון- בכתבה לפניכם. מלון פמבוס בקפריסין למבוגרים

קרא עוד »