קונים נכס? חשוב שתעשו את התהליך עם עו״ד למקרקעין

קונים נכס? חשוב שתעשו את התהליך עם עורך דין למקרקעין

כיום, בישראל של שנת 2020 לא פשוט לקנות נכס למגורים. העלויות גבוהות מאוד וזוגות רבים מתקשים בחיסכון של הון עצמי כדי לקבל משכנתא. למרות הקושי, זוגות רבים עושים הכל על מנת להגיע לנכס משלהם ולהימנע מתשלומים על שכירות. בכל התהליך של קניית נכס ומכירת נכס יש המון חוקים ומיסים המצריכים ליווי של עורך דין מקרקעין. כאשר קונים דירה יש לעשות הסכם מכירה על הנכס, להתעסק עם מיסוי מקרקעין, תאריכי העברת התשלום על הנכס, מועדי פינוי וכדומה. עורך דין אשר עוסק בתחום זה מלווה את בני הזוג ועוזר להם בסוגיות הללו.

איזה מיסוי קיים בזמן קנייה של נכס?

בקניית נכס כיום בישראל יש מספר מיסים אשר משתנים בהתאם לסוג הבית או הדירה. רבים נוטים להתבלבל בין שני סוגים של מיסים, האחד הוא מס השבח והשני הוא מס הרכישה. בעניין זה חשוב לשים לב כי מס הרכישה הוא מס אשר משלם קונה הדירה בהתאם לתקרה מסוימת. מס השבח משלם מוכר הדירה על ההון שהרוויח ממכירתה. בעת קניית דירה, בהרבה מן המקרים תהיו פטורים מתשלום המס. לדוגמא כאשר מדובר בדירה ראשונה שלכם או כאשר עלות הדירה נמוכה וקיימים מצבים נוספים אשר עליהם כדאי להתייעץ עם עורך דין אשר עוסק בנושאים אלו.

חוזה רכישת דירה ורישום בטאבו

נושאים נוספים שכדאי לעשות יחד עם עורך דין אשר עוסק במקרקעין הם חוזה רכישת הדירה והרישום בטאבו. כאשר רוכשים דירה, בין אם מדובר בדירת קבלן חדשה או דירת קרקע, יש לעשות חוזה מול האדם שממנו קונים את הדירה.

מעבר לחוזה זה, יש לשים לב מי חתום על החוזה ועל הרישום בטאבו. אם מדובר במשפחה, זוג שרק עכשיו התחתן וכדומה, מומלץ גם להתייעץ עם עו״ד משפחה בראשל״צ והסביבה. זוג שמראש מתייעץ עם עורך דין משפחה בראשון לציון יכול למנוע המון בעיות בעתיד במידה וחלילה מפרקים את הנישואין או מערכת היחסים. בכל מקרה בכל הנושאים הללו תמיד כדאי לבדוק מול בעל מקצוע לפני כדי לא לעשות טעויות בעתיד.

קניית בית פרטי או קבלת ירושה

בתחום המקרקעין קיימים גם נושאים נוספים שחייבים להתייעץ עם עורך דין עליהם. כאשר קונים בית פרטי לדוגמא, יש לבדוק את החלקה עצמה. הרבה מן החלקות בישראל, בעיקר בחלקות ישנות, השטח שייך למנהל מקרקעי ישראל.

על מנת לקנות את הבית ושיהיה על שימכם, עליכם לבצע תהליך של עורך דין מול המנהלת. דוגמא נוספת היא במצב של קבלת ירושה או קבלת בית כמתנה או אפילו חלוקה של שטח בין אחים, כל אלו מצריכים בדיקות מקיפות באמצעות עורך דין אשר מטפל במקרקעין, הסיבה לכך קשורה לשינויים המהירים של החוקים בתחום זה ולכן חשוב להתייעץ לגביהם.

 

 

Photo on Visualhunt.com

צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שזה גם ייעניין אותך

ריהוט למספרה
יופי וטיפוח

ריהוט למספרות מה הכי חשוב?

ישנם יתרונות רבים לשימוש ברהיטים במספרה. הם יכולים לספק אווירה חברתית ומקצועית. הרהיטים יכולים להתאים לצרכי הלקוחות והסטייליסטים. ריהוט נותן הזדמנות להיות יצירתי עם עיצוב

קרא עוד »
מלון פמבוס איה נאפה בקפריסין
אינטרנט

מלון פמבוס איה נאפה בקפריסין

טסים לחופשה מפנקת בקפריסין? תוכלו ליהנות מחופשה מפנקת במיוחד מלון פמבוס. כל מה שרציתם לדעת על חופשה מושלמת במלון- בכתבה לפניכם. מלון פמבוס בקפריסין למבוגרים

קרא עוד »
עוקבים
אינטרנט

האם שווה לקנות עוקבים מזויפים

קנו עוקבים מזויפים באינסטגרם.חשוב לציין כי קניית Followers מזויפים אינה אסטרטגיה ברת קיימא שתוכלו להמשיך לאורך זמן. עלייה זמנית בעוקבים שלך לא עשויה להיתפס מזויפת.

קרא עוד »